Biomedical Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών, Ακαδημίας ΑθηνώνΑκαδημία Αθηνών
Θέσεις Εργασίας : Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εξωτερικό συνεργάτη στον Τομέα Ενδοκρινολογίας και Μεταβολισμού

Αθήνα,  30 /11/2012
ΑΠ: 2593

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν αιτήσεις για μία θέση με σύμβαση έργου διάρκειας δύο (2) μηνών, χρηματοδοτούμενη από το πρόγραμμα ‘Μοριακοί μηχανισμοί μη γενωμικών δράσεων των γλυκοκορτικοειδών’ (Επιστημονική υπεύθυνη Δρ. Ευαγγελία Χαρμανδάρη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών) στο γνωστικό αντικείμενο της Διατροφολογίας.

Προσόντα:
Ο υποψήφιος θα πρέπει να έχει:

  • Πτυχίο σε Κλινική Διαιτολογία
  • Μεταπτυχιακές σπουδές σε Παιδιατρική Διαιτολογία
  • Tουλάχιστον πενταετή (5) εργασιακή εμπειρία
  • Εμπειρία σε παιδιατρικά θέματα διατροφής όπως τροφικές αλλεργίες, παχυσαρκία, εντερική διατροφή, ανεπαρκή ανάπτυξη,
  • Εμπειρία στην χρήση αντλιών ινσουλίνης για τη θεραπεία του διαβήτη.
  • Οργάνωση και διεξαγωγή σεμιναρίων Διατροφής και Σακχαρώδη Διαβήτη (Σ.Δ.) τύπου 1
  • Συμμετοχή με ομιλίες σε συνέδρια και εκπαιδευτικά σεμινάρια
  • Δημοσιεύσεις σε περιοδικά
  • Ικανότητα για ανεξάρτητο σχεδιασμό και εκτέλεση μελετών, κριτική ανάλυση αποτελεσμάτων και συγγραφή εργασιών.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν στη Γραμματεία του Ι.ΙΒ.Ε.Α.Α. (Σωρανού Εφεσίου 4, 115 27 Αθήνα, υπόψη Τμήματος Προσωπικού) βιογραφικό σημείωμα έως τις 12/12/2012.  Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήστε με την Αναπληρώτρια Καθηγήτρια κ. Ευαγγελία Χαρμανδάρη, echarman@bioacademy.gr, evangelia.charmandari@googlemail.com

O ασκών καθήκοντα
Γενικού Διευθυντή

Αθανάσιος Τσουροπλής

Κατεβάστε το σχετικό αρχείο

Επιστροφή σε όλες τις θέσεις εργασίας