Biomedical Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών, Ακαδημίας ΑθηνώνΑκαδημία Αθηνών
Θέσεις Εργασίας : Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την Απασχόληση Εξωτερικών Συνεργατών με Συμβάσεις Έργου

Τμήμα Προσωπικού
Ταχ. Δ/νση : Σωρανού του Εφεσίου 4, 115 27 Αθήνα
Τηλέφωνο : 2106597617 - 619 - 620

Αθήνα: 02/05/2013
Αριθμ. Πρωτοκ.: 1140

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ

Το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) έχοντας υπόψη:

  1. Την με αρ. πρωτ. 6187/7-05-2009, επιβεβαίωση διαχειριστικής επάρκειας τύπου B’ και Γ’ του ΙΙΒΕΑΑ, από την Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης Ε.Π. «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση»
  2. Την με αρ. πρωτ. 827/15-03-2012 απόφαση ένταξης της πράξης «Ανάπτυξη Δικτύου Κέντρων Συλλογής Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος και διασφάλιση Ποιότητας στην Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος με την ανάπτυξη συστήματος διαπίστευσης σύμφωνα με το πρότυπο του FACT- NETCORD»

στο πλαίσιο υλοποίησης της πράξης με τίτλο «Ανάπτυξη Δικτύου Κέντρων Συλλογής Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος και διασφάλιση Ποιότητας στην Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος με την ανάπτυξη συστήματος διαπίστευσης σύμφωνα με το πρότυπο του FACT- NETCORD» (MΙS 374111), που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρωπίνου Δυναμικού» με τη συγχρηματοδότηση  της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο - ΕΚΤ) και εθνικών πόρων, προτίθεται να απασχολήσει εξωτερικούς συνεργάτες με συμβάσεις έργου ιδιωτικού δικαίου για την υποστήριξη δράσεων που θα υλοποιηθούν στο πλαίσιο της παραπάνω πράξης, καλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τις παρακάτω ειδικότητες:

1. Οικονομικών επιστημών με ειδίκευση στη Διοίκηση Υγείας
Αντικείμενο εργασίας:
Συμμετοχή στο Υποέργο 4 με τίτλο «Μελέτη εκτίμησης επιπτώσεων των δράσεων της Πράξης», ως κύριος εμπειρογνώμονας.

Απαιτούμενα προσόντα:
   α) Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης Οικονομικών Επιστημών
   β) Μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών στη Διοίκηση Υγείας

   Αποδεδειγμένη γνώση και συνολική εμπειρία τουλάχιστον έξι (6) ετών στους παρακάτω τομείς:

  • Κατάρτιση επιχειρησιακών σχεδίων νοσοκομείων και μονάδων υγείας
  • Αξιολόγηση ποιότητας υπηρεσιών υγείας και ποιότητας ζωής ασθενών
  • Αξιολόγηση επιμορφωτικών αναγκών ανθρώπινου δυναμικού του τομέα υγείας και πρόνοιας
  • Εμπειρία στην ανάπτυξη συστήματος διαπίστευσης Τραπεζών Ομφαλο-πλακουντιακού αίματος

2. Νοσηλευτικής με ειδίκευση στη Διοίκηση Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας
Συμμετοχή στο Υποέργο 4  με τίτλο «Μελέτη εκτίμησης επιπτώσεων των δράσεων της Πράξης», ως κύριος εμπειρογνώμονας.

   α) Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης στη Νοσηλευτική
   Αποδεδειγμένη γνώση και συνολική εμπειρία τουλάχιστον πέντε (5) ετών στους παρακάτω τομείς:

  • Ερευνητική εμπειρία στο σχεδιασμό και εφαρμογή συστημάτων διασφάλισης ποιότητας σε υπηρεσίες υγείας
  • Συμμετοχή σε έργα σχετικά με την εφαρμογή κοινωνικών και πολιτικών κοινωνικής φροντίδας

3. Κοινωνιολογίας με ειδίκευση στην Κοινωνιολογία της Υγείας

   α) Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης στην Κοινωνιολογία
   β) Διδακτορικό δίπλωμα στην Κοινωνιολογία της Υγείας
   Αποδεδειγμένη γνώση και συνολική εμπειρία άνω των δέκα (10) ετών στους παρακάτω τομείς:

  • Συντονισμός Μεταμοσχεύσεων
  • Αξιολόγηση της ποιότητας των υπηρεσιών υγείας
  • Αξιολόγηση της οργανωσιακής συμπεριφοράς του ανθρώπινου δυναμικού του τομέα υγείας

4. Διοίκησης Μονάδων Υγείας και Πρόνοιας με εξειδίκευση στις Επιστήμες Υγείας

   α) Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης στη Διοίκηση Μονάδων Υγείας και Πρόνοιας
   β) Μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών στις Επιστήμες Υγείας-Οργάνωση και Διοίκηση Υπηρεσιών Υγείας

  • Ερευνητική εμπειρία στη διοίκηση-διαχείριση ποιότητας των υπηρεσιών και μονάδων υγείας και κοινωνικής φροντίδας
  • Αξιολόγηση της οργανωσιακής κουλτούρας του ανθρώπινου δυναμικού του τομέα υγείας
  • Εκτίμηση επιμορφωτικών αναγκών ανθρώπινου δυναμικού του τομέα υγείας και πρόνοιας
  • Ερευνητική εμπειρία στη δωρεά ομφαλοπλακουντιακού αίματος

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν (ώρες γραφείου 9.00-15.30) ή να αποστείλουν ταχυδρομικά τα ακόλουθα απαραίτητα δικαιολογητικά σε φάκελο με την ένδειξη «Αίτηση στο πλαίσιο της Πρόσκλησης (αρ. πρωτ.: 1140/02 -05 -2013) για την Πράξη «Ανάπτυξη Δικτύου Κέντρων Συλλογής Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος και διασφάλιση Ποιότητας στην Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος με την ανάπτυξη συστήματος διαπίστευσης σύμφωνα με το πρότυπο του FACT- NETCORD»  μέχρι και τις 22/05/13 στη διεύθυνση:

Ι.ΙΒ.Ε.Α.Α.
Τμήμα Γραμματείας
(Υπόψη Τμήματος Προσωπικού)
Σωρανού του Εφεσίου 4, 115 27 Αθήνα

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

  • Αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος (επιστολή ενδιαφέροντος του υποψηφίου)
  • Βιογραφικό σημείωμα (με αναφορά στα σχετικά με την προκήρυξη προσόντα)
  • Επικυρωμένα αντίγραφα τίτλων σπουδών
  • Αποδεικτικά επαγγελματικής εμπειρίας

Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την κα Αικ. Σταυροπούλου (cstavrop@bioacademy.gr).

Η εμπρόθεσμη υποβολή των αιτήσεων που θα αποσταλούν ταχυδρομικά αποδεικνύεται από τη σφραγίδα του ταχυδρομείου.
Η παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος δεν δεσμεύει το ΙΙΒΕΑΑ να συνάψει συνεργασία με τους ενδιαφερόμενους και δεν δημιουργεί  δικαιώματα προσδοκίας.
Η παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα του ΙΙΒΕΑΑ

Ο ασκών τα καθήκοντα Γενικού Διευθυντή

Αθανάσιος Τσουροπλής

Κατεβάστε το σχετικό αρχείο
Επιστροφή σε όλες τις θέσεις εργασίας