Biomedical Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών, Ακαδημίας ΑθηνώνΑκαδημία Αθηνών
Θέσεις Εργασίας : Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την Απασχόληση Εξωτερικού Συνεργάτη με Σύμβαση Έργου

Ταχ. Δ/νση : Σωρανού του Εφεσίου 4, 115 27 Αθήνα
Τηλέφωνο : 2106597617 - 619 - 620
E –mail : hr@bioacademy.gr

Αθήνα: 02/08/2013
ΑΠ.: 2064

Το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) έχοντας υπόψη:

  1. Tην, με αρ.πρωτ. 6187/07.05.2009, επιβεβαίωση διαχειριστικής επάρκειας τύπου Β’ και Γ’ για το ΙΙΒΕΑΑ, από την από την Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης Ε.Π. «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση»
  2. Την με αρ. πρωτ. 827/15-03-2012 απόφαση ένταξης της πράξης «Ανάπτυξη Δικτύου Κέντρων Συλλογής Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος και διασφάλιση Ποιότητας στην Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος με την ανάπτυξη συστήματος διαπίστευσης σύμφωνα με το πρότυπο του FACT- NETCORD»

στο πλαίσιο υλοποίησης της πράξης με τίτλο «Ανάπτυξη Δικτύου Κέντρων Συλλογής Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος και διασφάλιση Ποιότητας στην Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος με την ανάπτυξη συστήματος διαπίστευσης σύμφωνα με το πρότυπο του FACT- NETCORD» (MΙS 374111), που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρωπίνου Δυναμικού» με τη συγχρηματοδότηση  της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο - ΕΚΤ) και εθνικών πόρων, προτίθεται να απασχολήσει εξωτερικό συνεργάτη με σύμβαση έργου ιδιωτικού δικαίου, για την υποστήριξη δράσεων που θα υλοποιηθούν στο πλαίσιο της παραπάνω πράξης, καλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την παρακάτω ειδικότητα:

Νοσηλευτικής

Αντικείμενο εργασίας:
Συμμετοχή στο Υποέργο 4  με τίτλο «Μελέτη εκτίμησης επιπτώσεων των δράσεων της Πράξης», ως κύριος εμπειρογνώμονας.

Απαιτούμενα προσόντα:
α) Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης στη Νοσηλευτική
β) Αποδεδειγμένη γνώση και συνολική εμπειρία τουλάχιστον τριών (3) ετών στους παρακάτω τομείς:

  • Ερευνητική εμπειρία στο σχεδιασμό και εφαρμογή συστημάτων διασφάλισης ποιότητας σε υπηρεσίες υγείας.
  • Συμμετοχή σε έργα σχετικά με την εφαρμογή κοινωνικών και πολιτικών κοινωνικής φροντίδας.
  • Εμπειρία στην ανάπτυξη συστήματος διαπίστευσης Τραπεζών Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν (09.00-16.30) ή να αποστείλουν ταχυδρομικά τα ακόλουθα απαραίτητα δικαιολογητικά σε φάκελο με την ένδειξη «Αίτηση στο πλαίσιο της Πρόσκλησης (ΑΠ.: 2064/02-08-2013) για την Πράξη «Ανάπτυξη Δικτύου Κέντρων Συλλογής Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος και διασφάλιση Ποιότητας στην Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος με την ανάπτυξη συστήματος διαπίστευσης σύμφωνα με το πρότυπο του FACT- NETCORD»  μέχρι και τις 23/08/2013 στη διεύθυνση:

ΙΙΒΕΑΑ
Τμήμα Γραμματείας
(Υπόψη Τμήματος Προσωπικού)
Σωρανού του Εφεσίου 4, 115 27 Αθήνα

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

  • Αίτηση
  • Βιογραφικό σημείωμα (με στοιχεία για δύο συστατικές επιστολές και αναφορά στα σχετικά με την προκήρυξη προσόντα)
  • Επικυρωμένα αντίγραφα τίτλων σπουδών
  • Αποδεικτικά επαγγελματικής εμπειρίας

Η εμπρόθεσμη υποβολή των αιτήσεων που θα αποσταλούν ταχυδρομικά αποδεικνύεται από τη σφραγίδα του ταχυδρομείου.

Η παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος δεν δεσμεύει το ΙΙΒΕΑΑ να συνάψει συνεργασία με τους ενδιαφερόμενους και δεν δημιουργεί  δικαιώματα προσδοκίας.

Η παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα του ΙΙΒΕΑΑ

Ο ασκών καθήκοντα Γενικού Διευθυντή

Αθανάσιος Τσουροπλής

Επιστροφή σε όλες τις θέσεις εργασίας