Biomedical Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών, Ακαδημίας ΑθηνώνΑκαδημία Αθηνών
Θέσεις Εργασίας : Παράταση έως τις 06/09/2013 της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τη με Α.Π. 2065/02-08-2013 πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μία (1) θέση Βιολόγου ως εξωτερικού συνεργάτη

ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) έχοντας υπόψη:

  1. Την με αρ. πρωτ. 6187/07-05-2009, επιβεβαίωση διαχειριστικής επάρκειας τύπου B’ και Γ’ του ΙΙΒΕΑΑ, από την Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης Ε.Π. «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση»
  2. Την με αρ. πρωτ. 9607/21-06-2012, Απόφαση Ένταξης της πράξης με τίτλο ««ΘΑΛΗΣ – Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών Ακαδημίας Αθηνών –Ωρίμανση της μη-ειδικής ανοσίας: επιρροή των λοιμώξεων και ρόλος τους στην ανάπτυξη ατοπίας και άσθματος», στο Ε.Π. «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση»
  3. Την με αρ. πρωτ. 444/13-02-2013 απόφαση εκτέλεσης με ίδια μέσα του 1ου Υποέργου της ανωτέρω πράξης

στο πλαίσιο υλοποίησης της πράξης με τίτλο «ΘΑΛΗΣ – Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών Ακαδημίας Αθηνών –Ωρίμανση της μη-ειδικής ανοσίας: επιρροή των λοιμώξεων και ρόλος τους στην ανάπτυξη ατοπίας και άσθματος», που επιχορηγείται από το Πρόγραμμα Δημοσιών Επενδύσεων στο πλαίσιο του Ε.Π. «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» του ΕΣΠΑ και συγχρηματοδοτείται από το ΕΚΤ, προτίθεται να απασχολήσει ερευνητή/-τρια, ως εξωτερικό συνεργάτη, με σύμβαση έργου. Προς τούτο καλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την παρακάτω ειδικότητα:

1. Μία θέση βιολόγου ως μέλος της ομάδας εξωτερικών συνεργατών του ΕΚΠΑ.

Ο υποψήφιος/α θα πρέπει να είναι πτυχιούχος Βιολογίας, ή Βιοχημείας, ή Μοριακής Βιολογίας ή Γενετικής, και να έχει εργαστηριακή εμπειρία σε τεχνικές Κυτταρικής Βιολογίας, Μοριακής Βιολογίας και Ανοσολογίας. Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών ή/και δημοσιεύσεις σε διεθνή περιοδικά θα αξιολογηθούν θετικά. Θα απασχοληθεί με την ωρίμανση της φυσικής ανοσίας και την επιρροή των λοιμώξεων στην ωρίμανση της φυσικής ανοσίας και την ανάπτυξη αλλεργίας/άσθματος χρησιμοποιώντας πειραματικά μοντέλα καλλιεργειών και τεχνικές μοριακής/κυτταρικής βιολογίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν (ώρες γραφείου 9:00-16:30) ή να αποστείλουν ταχυδρομικά τα ακόλουθα απαραίτητα δικαιολογητικά σε φάκελο με την ένδειξη «Αίτηση στο πλαίσιο της Παράτασης της Πρόσκλησης (αρ. πρωτ.: 2065/02.08.2013) για την Πράξη «ΘΑΛΗΣ – Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών Ακαδημίας Αθηνών –Ωρίμανση της μη-ειδικής ανοσίας: επιρροή των λοιμώξεων και ρόλος τους στην ανάπτυξη ατοπίας και άσθματος»  μέχρι και τις 06/09/2013 στη διεύθυνση:

Ι.ΙΒ.Ε.Α.Α.
Τμήμα Γραμματείας
Υπόψη Τμήματος Προσωπικού
Σωρανού του Εφεσίου 4, 115 27 Αθήνα

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

  • Αίτηση εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (επιστολή ενδιαφέροντος του υποψηφίου)
  • Βιογραφικό σημείωμα (με αναφορά στα σχετικά με την προκήρυξη προσόντα)
  • Αντίγραφα τίτλων σπουδών
  • Στοιχεία επικοινωνίας για συστατικές επιστολές

Η εμπρόθεσμη υποβολή των αιτήσεων που θα αποσταλούν ταχυδρομικά αποδεικνύεται από τη σφραγίδα του ταχυδρομείου.
Η παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος δεν δεσμεύει το ΙΙΒΕΑΑ να συνάψει συνεργασία με τους ενδιαφερόμενους και δεν δημιουργεί  δικαιώματα προσδοκίας.
Η παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα του Ι.ΙΒ.Ε.Α.Α.

Ο ασκών τα καθήκοντα Γενικού Διευθυντή

Αθανάσιος Τσουρουπλής

Επιστροφή σε όλες τις θέσεις εργασίας