Biomedical Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών, Ακαδημίας ΑθηνώνΑκαδημία Αθηνών
Θέσεις Εργασίας : Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την Πρόσληψη Μεταδιδακτορικού Ερευνητή σε Ερευνητικό Έργο με Σύμβαση Έργου στον Τομέα Μοριακής Βιολογίας του Κέντρου Βασικής Έρευνας II

30/07/2013
ΑΠ: 2016

Το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών Ακαδημίας Αθηνών ανακοινώνει εκδήλωση ενδιαφέροντος για την πρόσληψη Ερευνητή-Εμπειρογνώμονα στα πλαίσια  ερευνητικού έργου με τίτλο: «KMW program», το οποίο  διεξάγεται στο Τομέα Μοριακής Βιολογίας του Κέντρου Βασικής Έρευνας II με γνωστικό αντικείμενο την μελέτη της ιδιότητας των Τ ρυθμιστικών κυττάρων να επάγουν την δημιουργία δενδριτικών κυττάρων.

Ο υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει τα παρακάτω προσόντα:

  • Πτυχίο Bιολόγου, Βιοχημικού ή συναφών επιστημών.
  • Διδακτορικό δίπλωμα στον τομέα της Ανοσολογίας.
  • Εμπειρία στην μελέτη της Βιολογίας των Τ λεμφοκυττάρων.
  • Πρωτότυπες δημοσιεύσεις στον τομέα της Ανοσολογίας.

Η διάρκεια της συνεργασίας θα είναι για έξι (6) μήνες.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν στη Γραμματεία του Ι.ΙΒ.Ε.Α.Α. (Σωρανού του Εφεσίου 4, 115 27 Αθήνα, υπόψη Τμήματος Προσωπικού) τα δικαιολογητικά τους (λεπτομερές βιογραφικό σημείωμα μαζί με στοιχεία για δύο συστατικές επιστολές) έως τις 13/08/2013 . Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Δρ Δημήτριο Θάνο στο τηλ. 210-6597244 ή στο email: thanos@bioacademy.gr

Ο ασκών καθήκοντα Γενικού Διευθυντή

Αθανάσιος Τσουροπλής

Επιστροφή σε όλες τις θέσεις εργασίας